Przywrócenie kursowania tramwaju od 3.12.2021 (AKTUALIZACJA DATY!)

30 listopada 2021

Informujemy, że w związku ze zmianą organizacji ruchu w obrębie Al. 23 Stycznia, od 3 grudnia 2021 roku wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

– skrócona zostanie do węzła w Al. 23 Stycznia dotychczas obowiązująca trasa przejazdu autobusu za tramwaj AT. Od dnia wprowadzenia nowej organizacji ruchu zaplanowane zostało zwiększenie częstotliwości kursowania AT –  w dni powszednie co 10 minut, soboty co 15 minut oraz niedziele co 20 minut;

– uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa nr 1 kursująca na trasie z Dworca kolejowego do Pętli „Tarpno”. Linia ta kursować będzie z taką samą częstotliwością jak autobus za tramwaj.

Punkt przesiadkowy dla autobusowej linii zastępczej za tramwaj AT i dla tramwaju nr 1 znajdować się będzie w Al. 23 Stycznia.

Przystanek początkowy (w kierunku osiedla Rządz) dla autobusowej linii zastępczej za tramwaj AT znajdować się będzie przy wiacie (przystanek dla linii komunikacyjnych nr 4, 12, N), natomiast przystanek końcowy znajdować się będzie w zatoce przystankowej po stronie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

zdjęcie

Tymczasowy przystanek dla tramwaju w kierunku pętli „Tarpno” zaplanowany został za skrzyżowaniem z ulicą Sienkiewicza. Jest to rozwiązanie które ma obowiązywać do czasu finalnego zakończenia prac związanych z budową peronów przystankowych dla pojazdów szynowych.

Podczas korzystania z przesiadek z autobusu AT na tramwaj nr 1 i odwrotnie pasażer może kontynuować jazdę na podstawie jednego biletu. Przesiadka powinna odbyć się w możliwie najkrótszym czasie.

Rozkłady jazdy linii nr 1 oraz AT (uwaga rozkłady obowiązują od 3 grudnia 2021 roku !)

PRACA W MIEJSKIM ZAKŁADZIE KOMUNIKACJI

POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA NASTĘPUJĄCE STANOWISKA:

-KIEROWCA AUTOBUSU

-MOTORNICZY TRAMWAJU

-ELEKTROMECHANIK

Zmiana rozmiaru czcionki
Tryb wysokiego kontrastu