“Dawne tramwaje Grudziądza”

15 października 2021
W nawiązaniu do jutrzejszego spotkania (16.10.2021 r.) z okazji 125 lecia rocznicy uruchomienia pasażerskiej komunikacji tramwajowej w Grudziądzu , jak już zapewne wiecie, wraz z Panem Dawidem Schoenwaldem przygotowaliśmy publikację ukazującą historię grudziądzkich tramwajów od jej początków do 1946 roku.
 
Książka “Dawne tramwaje Grudziądza” której autorem jest pracownik grudziądzkiego Muzeum – Pan Dawid Schoenwald a o którą tak często pytacie będzie można jutro otrzymać bezpłatnie.
 
Nie mniej chcemy poinformować, że prowadzona będzie zbiórka pieniężna na rzecz Muzeum im ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu w celu umożliwienia zwiększenia zbiorów muzealnych o kolejne obiekty wytworzone przez Wulkanit.
 
Wulkanit to była grudziądzka firma specjalizująca się w wytwarzaniu wyrobów dekoracyjnych i technicznych jak wazony, amfory, popiersia czy rzeźby ze sztucznej lawy wulkanicznej.
 
Powstała 27 września 1922 roku a jej siedziba znajdowała się przy alei 23 Stycznia 2/3, jej właścicielem był Max Nägring, który był w tym miejscu także właścicielem “Centrali samochodów” założonej już w 1912 roku.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie.
 
Przypominamy:
Kiedy:
Sobota 16.10.2021 r. godzina 16:00
Gdzie:
Zajezdnia tramwajowa przy ul. Dworcowej 47
PRACA DLA KIEROWCY AUTOBUSU

POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA STANOWISKO KIEROWCY AUTOBUSU

POMAGAMY ZDOBYĆ UPRAWNIENIA

OFERUJEMY ATRAKCYJNE ZAROBKI

Zmiana rozmiaru czcionki
Tryb wysokiego kontrastu