Zmiany na ulicy Chełmińskiej

16 września 2021
Informujemy, że w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej dla potrzeb transportu publicznego w Grudziądzu” od dnia 20 września 2021 r. od godzin porannych zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ulicy Chełmińskiej na odcinku od ulicy Bydgoskiej do ulicy Gdyńskiej. Zmiana będzie polegała na przekierowaniu potoku ruchu w kierunku centrum na wykonaną już podbudowę bitumiczną na wysokości ul. Bydgoskiej. Jednocześnie wyłączona zostanie sygnalizacja ruchu na skrzyżowaniu Bydgoska/Chełmińska. Zostanie również wprowadzona korekta torów jazdy dla pojazdów w obrębie skrzyżowania Bydgoska/Chełmińska, umożliwiająca prowadzenie prac w obrębie skrzyżowania.
W ramach wprowadzanych zmian na ulicy Czerwonodwornej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, bez możliwości wjazdu na ulicę Chełmińską; do użytkowania przywrócone zostanie skrzyżowanie ulicy Chełmińskiej z ulicą Brzeźną z możliwością skrętu w kierunku centrum.
 
W związku z wprowadzoną zmianą przywrócone zostaje kursowanie autobusów przez ulicę Chełmińską na odcinku od ulicy Bydgoskiej w kierunku ulicy Włodka. Zmiana dotyczy kursów linii nr:
– 8: w kierunku ronda Maczka,
– 10: w kierunku Al. 23 Stycznia,
– 12: w kierunku ul. Poniatowskiego,
– 18: w kierunku ul. Poniatowskiego,
– 22: w kierunku ul. Poniatowskiego,
– AT: w kierunku Tarpna
 
Na oddanym do użytku odcinku ulicy Chełmińskiej, na wysokości budynku Chełmińska 52 zlokalizowany zostanie przystanek tymczasowy autobusowy (Chełmińska – Piaskowa).
 
Przypominamy, że kursy w przeciwnych kierunkach nadal wykonywane są przez ulicę Hallera.
PRACA DLA KIEROWCY AUTOBUSU

POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA STANOWISKO KIEROWCY AUTOBUSU

POMAGAMY ZDOBYĆ UPRAWNIENIA

OFERUJEMY ATRAKCYJNE ZAROBKI

Zmiana rozmiaru czcionki
Tryb wysokiego kontrastu